Skip to content

What should you look for in a Character Design Portfolio?

پیکسیون تا به حال بیش از ۵۰ وسیله نقلیه مختلف برای بازی ها طراحی کرده است که عموم آن را ماشین ها تشکیل می دهد. یکی از بهترین پروژه های ما در Game Car Design پروژه Paycars می باشد. در زمان طراحی این ماشین ها ما اوقات خوش فراوونی داشتیم. هر بار که ماشین جدیدی طراحی می شد ذوق می کردیم و منتظر بودیم تا ببینیم در بازی چه شکلی میشه. هر ماشین جدید با خودش ایده های جدیدی میورد برای وسیله های نقلیه بعدی. اگر وقت و بودجه ما بی نهایت بود تا آخر دنیا می توانستیم اجزای جدیدی برای هر وسیله نقلیه طراحی کنیم و اون رو بیش از قبل پخته تر کنیم. در این مقاله می خواهیم تجربیات خود را در زمینه Game Car Design و به طور کلی Game Vehicle Design با شما در میون بزاریم.

۷ نکته برای یک Game Car Design یونیک!

 • قابلیت تخریب: بازی های Virtual Cop 2 و Carmageddon رو به یاد دارید؟ ۲ تا از بازی های مورد علاقه دوران کودکی من! هاها. یکی از چیزایی که در Virtual Cop 2 عاشقش بودم این بود که بر خلاف بقیه بازی ها می تونستم ماشین ها رو خراب کنم. به لاستیک هاشون شلیک کنم تا دیگه نتونن درست برونن و بعد با چند تا شلیک دیگه به طور کلی چرخ های ماشین ها رو نابود کنم تا به هوا برن. در Carmegedon هم وقتی می دیدیم ماشین رقبام مدام خراب و خراب تر میشه لذت می بردم.

البته که در بازی های بزرگ پی سی و کنسول این یک قابلیت بسیار بدیهی هست اما کمتر بازی موبایلی از این قابلیت برخورداره و با اضافه کردنش می تونه تجربه خارق العاده ای رو برای پلیرهاش فراهم کنه. برای بازی های دو بعدی به راحتی با طراحی ۲ یا ۳ فریم می تونید چند مرحله خرابی به ماشین های بازی اضافه کنید.

 • رفرنس ببینید: آرت استایل های دیگر طراحان رو ببنیید. یادمه وقتی داشتیم روی پروژه Paycars کار می کردیم ده ها Design Style مختلف در طراحی ماشین از آرتیست های مختلف دیدیم و با الهام هایی که گرفتیم در نهایت به Desgin Style مینیمالیست و یونیک پیکارز رسیدیم.
 • وسایل نقلیه قدیمی: در فاز تحقیق و بررسی پروژه Paycars به سراغ ماشین های قدیمی رفتیم و صدها مدل ماشین قدیمی رو بررسی کردیم. از زیبایی منحصر به فرد و طراحی یونیک برخی ماشین های ۲۰، ۳۰ و ۵۰ سال پیش متحیر میشید. این ماشین ها می تونن ایده های خوبی برای Game Vehicle Design به شما بدن. شاید هواپیماها و هلیکوپترهای قدیمی منبع الهام خوبی برای Spaceship شما باشند.
 • ترکیب: گاهی دو ماشین واقعی می تونن به نحوی با هم ترکیب شن که به یک دیزاین تازه و یونیک برسید. یا مثلا می تونید ماشین های قدیمی رو امروزی اسپرت کنید. یا بر روی ماشین های مدرن ویژگی برخی ماشین های قدیمی رو بزارید. ما در پروژه پیکارز ماشین های قدیمی رو تبدیل به ماشین های Sci-fi کردیم. نتیجه بی نظیر بود! گاهی حتی می توانید برای یک هلیکوپتر از یک ماشین و برای یک Spaceship از یک موتور الهام بگیرید.
 • اغراق: در پروژه پیکارز ما قصد داشتیم ماشین های عادی رو به ماشین های Big Wheel تبدیل کنیم. نتیجه فوق العاده بود! یک BMW 2002 با چرخ های بزرگ دل ما و همه ی پلیرهای بازی رو برد. چرخ ها، چراغ ها، کاپوت، سقف، درها، سپرها و همگی اجزای ماشین قابلیت اغراق دارن.
 • نور: نور زیر چراغ ماشین، نورهای درخشان برای چراغ های جلو و عقب یا نور چرخان ماشین پلیس یا آمبولانس حیات تازه ای به ماشین بازی شما می بخشد. اگر بازی شما Sci-fi است که نورها می توانند در طراحی Spaceship ها غوغا کنند.
 • خودتون رو کنترل کنید! Game Car Design یک بخش بسیار وسوسه انگیز هست در Game Art Design. بعضی وقتا اینقدر طراحی های Vehicle های بازیتون هیجان انگیز میشن که هی دوست دارید  Vehicle های جدید اضافه کنید به بازی. یکم هم به فکر آرتیست و برنامه نویس بازی باشید!

مراحل Game Car Design:

 • Study: در این مرحله اطلاعات مربوط به وسیله ها از مشتری دریافت می گردد. اینکه هر vehicle چه خصوصیاتی دارد، استحکام آن ، سرعت حرکت، روونی رانندگی، قابلیت تیر زدن دارد یا خیر، خراب می شود یا نه، وسیله نقلیه قهرمان بازی است یا دشمنان و …
 • اسکچ: برای هر وسیله نقلیه ۲ الی ۳ اسکچ طراحی می شود تا ایده های مختلفی که می توان برای یک وسیله نقلیه به کار برد را بررسی کرد. در این مرحله مشتری می تواند اسکچ مورد علاقه خود را انتخاب کند و برای آن revision هایی درخواست کند.
 • پینتینگ: وسیله نقلیه طراحی شده در آرت استایل انتخابی مشتری پینت می شود.
 • طراحی اجزا: برخی وسایل نقلیه بازی ها نیاز به طراحی اجزایی دارند. مثلا می توان برای ماشین سپرهای مختلف یا از اونا که میزنن پشتش طراحی کرد. پس از نهایی شدن طراحی وسیله نقلیه اجزای آن نیز طراحی می گردند
 • انیمیشن: برخی وسایل نقلیه نیاز به انیمیشن دارند. مثلا شاید بخواهید Spaceship شما در هنگام فرود یا پرواز حالت خاصی به خود بگیرد. یا سلاح های آن با انیمیشنی در حالت آماده باش قرار بگیرند. پیکسیون می تواند تمامی انیمیشن های vehicle بازی شما در انجینی که بازی خود را در آن دولوپ می کنید تحویل دهد.

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Categories

Tags

Related Posts

Categories

Tags

Related Posts

Get A Free Quote In 24 Hrs!

Let’s start a project together!

Message us and receive a quote in 24 hours